Kolory i wzory piżam damskich, które wprowadzą Cię w dobry nastrój

Terapia kolorami — jak pomaga w poprawie nastroju i w lepszej jakości snu? Kolory mają nie tylko wpływ na nasze samopoczucie, ale także na nasze zdrowie. Terapia kolorami to dziedzina, która wykorzystuje właśnie tę moc kolorów, aby pomóc ludziom w leczeniu różnych schorzeń i w poprawie nastroju. W tym artykule dowiesz się, czym jest terapia kolorami i jakie korzyści może przynieść. Dlaczego warto zwrócić uwagę na kolory piżamy, w której sypiasz.

Wpływ kolorów na samopoczucie

Psychologia kolorów to dziedzina, która zajmuje się badaniem wpływu kolorów na ludzkie emocje, zachowanie i nastrój. Wiadomo, że kolory wpływają na nasze samopoczucie, a zatem warto znać ich właściwości i umiejętnie je wykorzystywać.

Czerwień to kolor emocji, symbolizuje miłość, pasję, ale też agresję i niepokój. Pomarańczowy to kolor energii, symbolizuje radość, optymizm, ale też impulsywność. Żółty to kolor radości, symbolizuje przyjaźń, optymizm, ale też zazdrość i złość. 

 

Zielony to kolor natury, symbolizuje harmonię, równowagę, ale też zazdrość i chciwość. Niebieski to kolor spokoju, symbolizuje spokój, zaufanie, ale też zimno i depresję. Fiolet to kolor tajemniczości, symbolizuje prestiż, bogactwo, ale też żałobę i smutek.

Jednakże barwy odpowiednio ze sobą połączone, mają moc leczenia i poprawy nastroju.

Czym jest terapia kolorami i jakie znaczenie ma dla snu?

Terapia kolorami to metoda leczenia, która wykorzystuje kolory do poprawy stanu zdrowia lepszego snu i komfortu codziennego samopoczucia. 

Terapia kolorem polega na tym, że otaczasz się kolorami, które stymulują umysł i ciało. Chromoterapia stosowana jest we wielu dziedzinach medycyny, takich jak psychologia, dermatologia, okulistyka czy stomatologia. Jako producent piżam filozofię chromoterapii terapii stosujemy w naszych piżamach damskich.

Jak kolory piżam dla kobiet polepszają nastrój?

Kolory wpływają na nasz nastrój, ponieważ stymulują nasze emocje. Emocje, jak wiesz, to stan umysłu. Dlatego terapia kolorami pomaga w leczeniu różnych schorzeń związanych z psychiką i stanem emocjonalnym. A stosowanie chromoterapii w codziennym życiu, zwiększa ten potencjał.

Poprawa nastrój

Poprzez doświadczenia wzrokowe kolory stymulują obszary w mózgu, wywołując pozytywnego odczucia. Dobrze dopasowana kolorystyka bielizny nocnej zredukuje stres i napięcie po ciężkim dniu.

Leczenie chorób skóry

Niektóre choroby skóry, takie jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry, mogą być leczone za pomocą chromoterapii. Konkretnie, światło niebieskie może pomóc w leczeniu trądziku, a światło czerwone może pomóc w leczeniu łuszczycy.

Wejdź do sklepu i sprawdź najnowszą kolekcję piżam damskich od Lunaby


pizamy dla kobiet sklep lunaby nowosci

Poprawa snu

Kolory mogą pomóc w regulowaniu rytmu snu i poprawie jego jakości. Na przykład, kolory ciepłe, takie jak czerwień i pomarańczowy, mogą pomóc w pobudzeniu organizmu, kiedy nie masz na nic ochoty. Kolory chłodne, takie jak niebieski i zielony, mogą pomóc w uspokojeniu się i we wieczornym wyciszeniu.

Kolory piżam dla kobiet Lunaby, które wprowadzą Cię w dobry nastrój

Nie bez powodu mówi się, że kolory mają moc. Wprowadzają dobry nastrój, pobudzają kreatywność, a nawet wpływają na nasze zachowanie. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać odpowiednie kolory do snu, które pomogą Ci czuć się lepiej i bardziej komfortowo.

Najmodniejsze kolory do snu

W tym sezonie modne kolory to przede wszystkim pastele, zieleń mięty, róż i jasny niebieski. Są one bardzo delikatne i kojące dla oka, co sprawia, że idealnie nadają się na piżamy. Jednak, jeśli nie czujesz się z nimi dobrze, to zawsze możesz wybrać coś bardziej stonowanego.

Uniwersum dla każdej kobiety

Jeśli chcesz wybrać kolory, które będą pasować do każdej cery, to zawsze możesz postawić na klasyczne kolory, takie jak czarny, biały czy szary. Idealny będzie także kolor granatowy piżam Lunaby. Są one ponadczasowe i zawsze modne. Do tego świetnie się ze sobą komponują. Dzięki wymienionym barwom Twoja kreacja nocna będzie kunsztowna i dopasowana do Twojego charakteru.

W jakich kolorach wybrać piżamę damską?

Kolory, które warto wybierać na piżamy to przede wszystkim te, które wprowadzą Cię w dobry nastrój i pozwolą się zrelaksować.

  • Zwróć uwagę na kolory, które kojarzą Ci się z przyjemnymi chwilami i miejscami. Na przykład delikatny róż kojarzy się z kwiatami. Zieleń mięty z lasem. Jasny niebieski z morzem.
  • Jeśli chcesz poczuć się bardziej pewnie siebie i zmysłowo, to postaw na czerń lub bordo. To kolory, które symbolizują elegancję, a jednocześnie są bardzo kobiece i seksowne.
  • Na przykład piżamy damskie Lunaby w ciepłych kolorach takich, jak czerwień, pomarańczowy, żółty, pobudzą Cię energetycznie i poprawią nastrój. Z drugiej strony, kolory chłodne, takie jak niebieski, zielony, odcienie granatu, podziałają na Ciebie uspokajająco i relaksująco.

Podsumowanie

Kolory mają ogromny wpływ na Twoje samopoczucie i nastrój, dlatego tak ważne jest, abyś umiejętnie je wykorzystywała. Ważne jest, abyś przy wyborze piżamy wybrała model odpowiadający kolorami do Twojej cery, ponieważ taka piżama nie tylko Cię zrelaksuje odpowiednio swoją barwą, ale i poczujesz się w niej po prostu piękniej. Cieszmy się więc pięknem kolorów i korzystajmy z ich mocy!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =